Pavla Jarolímová

BodyFit, Jumping

paja1
Jméno:
PájaPřezdívka:
Žádnou nemám. Jestli ano, tak se ke mně od okolí ještě nedostala :)
Jaké hodiny cvičíš, tančíš, skáčeš?
BodyFit, JumpingJak by jsi popsala svůj sport vlastními slovy?
BodyFit: BodyFit je zaměřený na posílení a zpevnění celého těla.  
Pracuje se převážně s vlastní vahou těla. Na rozdíl od kruhového tréninku neprobíhá na střídajících se stanovištích.
Jde ale opět o silový sport, který nahrazuje návštěvu v posilovně.
Při hodinách je možné použít pomůcky pro zintenzivnění prováděného cviku. Tedy činky, gumičky, fitball, kettlebell atd.

 
Proč právě tenhle sport?

BodyFit: V podstatě to samé, co kruhový trénink. Výhodou je, že člověk vše poctivě odmaká především za pomocí svého těla a nemusí u provedení cviku myslet i na správné využití pomůcky, které zahrnuje hlavně kruhový trénink. Makačka od začátku do konce na doraz. Jen vy a vaše tělo :)

 

Jak jsi se k němu dostal/a?

BodyFit: Skrze La Fiestu u Léni. Pecka. Díky ní si mě tento sport získal.

 

Něco o sobě – rychlá, stručná charakteristika?
Sport mě provází a baví už od malička. Respektive rodiče mě, a mé dva brášky, vedli ke sportu od raných let. Zimní lyžovačky, zimní brusle na tzv. kraváku za domem, v létě házení míčkem na sucháč, beďas,kolečkáče, plavání a spousta dalších sportů. Závodně jsem se věnovala gymnastice a latinsko-americkým tancům. Pohyb je můj život. Nejsem televizní gaučák. Vlastně ani doma televizi nemám :) Zbytečná ztráta času, o ničem. Jsem společenský tvor, mám ráda zábavu, dobré jídlo, kulturu, obklopuji se lidmi, kteří nešetří dobrou náladou a legrací. Jsem sporťanda tělem i duší.

Obíbené motto? Slogan? Věta? Fráze?
„Když Ti život dá ránu, oklepej se. Když Ti vyrazí dech, tak se pořádně nadechni. Když Tě srazí na kolena, tak se zvedni, protože nikdo jiný to za Tebe neudělá.“

 „Naděje umírá poslední.“

 

O svém sportu: BodyFit

  Na co se zaměřujete?
  Zvyšuje odolnost vůči fyzickému a emočnímu stresu.

 Jak vaše hodina vypadá?
I v případě BodyFitu hodina startuje úvodním zahřátím. Procházíme, skrze posilování vlastní váhou, jednotlivé svalové skupiny. Nohy, hýždě, ruce a střed těla. Oproti kruhovému tréninku se cvičí na místě. Intenzita se umocňuje cvičebními pomůckami, jak je blíže uvedené výše. Závěrem hodiny je protažení.

 K čemu je dobrá?
Posiluje svaly, formuje tělo, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a pomáhá snižovat váhu.

 Jak bys popsala svůj sport vlastními slovy?
Fit BOSU: Posilovací lekce zaměřená na zpevnění celého těla s využitím pomůcky Fit BOSU.
Jedná se o zapojení středu těla, tzv. CORE.
V této lekci se můžete těšit na dynamické střídání aerobní, posilovací a balanční části.

Proč právě tenhle sport?
Fit BOSU: Cvičení na Fit BOSU je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. Fit BOSU je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly, které na rozdíl od našich prapředků vinou moderního životního stylu nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla.

Jak jsi se k němu dostal/a?
Fit BOSU: Vedu především silová cvičení. Tímto sportem své tělo, mimo posílení, ještě protáhnu a zregeneruji.

O svém sportu: Fit BOSU
  Na co se zaměřujete?
Je určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku.
Základem cvičení Fit BOSU je speciálně vyvinutá nafukovací kopule Fit BOSU, kterou při cvičení používáme jak stranou rovnou, tak vypouklou.

 Jak vaše hodina vypadá?
Každá lekce Fit BOSU trvá cca hodinu a stejně jako u cvičení ve fitcentru či na aerobiku by každému cvičení měla předcházet zahřívací fáze, na konci lekce pak protahovací cviky. Ideální je kombinovat cvičení Fit BOSU s dalšími typy cvičení.

 K čemu je dobrá?
Cvičení Fit BOSU komplexně posiluje svaly celého těla, zpevňuje šlachy a vazy, zajistí lepší koordinaci pohybu, držení těla a jako každá fyzická aktivita má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a redukci tuku. Odměnou Vám tedy bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci i odstranit bolesti zad a šíjových svalů.


paja2paja3

Přihlášení
Proč se registrovat


Registrací do systému BeFit získáte možnost využívat online rezervační systém pro fitness lekce a posilovnu.

Dozvíte se o speciálních akcích, novinkách a dění nejen v zónách Workin(posilovna) a Fitness, ale stejně tak v Café/Baru BeFit.